O nás

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas.

Obecní knihovna v Březnici se nachází ve středu obce, naproti Obecního úřadu zprava za místní hospůdkou. Zřizovatelem knihovny je Obecní úřad v Březnici.

K 31.12.2022  máme v knihovně 2186 svazků, které využívá  104 stálých čtenářů, 75 dospělých a 29 dětí. K dispozici jsou knihy pro všechny věkové kategorie a vyznavače různých žánrů - beletrie, detektivky, sci-fi, ale i knihy populárně naučné. K tomu je třeba ještě přidat i přísun knih formou výměnných souborů z knihovny Františka Bartoše, které se pravidelně obměňují a tak zajišťují stále nové knihy i pro čtenáře, kteří k nám už chodí léta a tvrdí, že už přečetli téměř vše. Můžeme také zajistit výměnný soubor na přání - třeba jen detektivky, romantickou beletrii, apod. - můžete nahlásit paní knihovnici, která toto objedná.

Nyní jsou v knihovně 2 výměnné soubory.

Čtenáři můžou zdarma použít i internet.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám ráda pomůže paní knihovnice Irena Haluzová!

Obecní knihovně jsou poskytovány služby v rámci programu regionálních funkcí knihoven, které jsou financovány z rozpočtu Zlínského kraje a realizovány Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně.